Wszystko, czego potrzebuje twoja skóra

Zostaliśmy stworzeni jako nierozerwalna część natury i przyrody, jednak dopiero niedawno przypomnieliśmy sobie, że dla naszej urody i pielęgnacji najlepsze są nie sztuczne, chemiczne kosmetyki, ale te wykorzystujące siłę płynącą od owoców oraz ziół i innych roślin. Trudno się jednak dziwić, że w dzisiejszym świecie to właśnie produkty ekologiczne cieszą się największą popularnością.

Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze od tradycyjnych?

Powoli nasza konsumencka świadomość zaczyna być coraz większa, a przez to coraz chętniej rezygnujemy z niebezpiecznych dla nas kosmetyków na rzecz tych, które faktycznie działają, nie mając żadnego ukrytego, szkodliwego działania. Naturalne kosmetyki opierają się na składnikach mineralnych oraz naturalnych, jak najmniej przetworzonych, bio, bazujących na olejkach eterycznych oraz na ziołowych ekstraktach czy olejkach.

Jak działa naturalny kosmetyk?

Nie ma w nich chemii ani konserwantów, ich działanie jest więc nieco inne i widoczne przy regularnym stosowaniu. Ich zadaniem jest pobudzanie naszej skóry do optymalnego działania oraz wspomaganie przy jej najbardziej bazowych, fizjologicznych funkcjach. Dzięki temu, że jest to jedynie wsparcie, żadne naturalnie dziejące się w organizmie procesy odnowy nie są zaburzane, a dzięki temu nasz organizm czuje się znacznie lepiej, niż kiedy jest atakowany sztucznymi produktami. Nic dziwnego, że to właśnie te kosmetyki cieszą się takim zainteresowaniem.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*